Karlı Koniler Kek Tarifi

2024’e iki kepçe tatlı servis eden karlı pastalarla başlıyorum.

Ve hepsi yaklaşık 2,5 inç uzunluğundaki bu süper minik dondurma külahlarının üstüne oturuyorlar. Bunlar Main’deki Cake Box’tan.

Dekorasyon için pasta topları yapmak için temel kek patlatma talimatlarımı kullanın. Burada onları iki boyutta yuvarladım. Daha büyük olan top koninin tam üstüne gider, ardından küçük olanı takip eder

Daldırma için topları soğutun ve sert olduklarında keskin bir bıçak kullanarak kek topunun bir şeridini kesin. Daldırma işleminden sonra, kesilmiş tarafı yukarı bakacak şekilde koninin üstüne yerleştirin. Bu, üst kek topunun güzelce dinlenmesini ve kaplama damladığında daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

İlk kepçeyi daldırın: topun kesik tarafına bir kürdan yerleştirin ve erimiş ve akışkan vanilya şekeri kaplamasına daldırın. Dondurma külahını çıkarın ve üstüne yerleştirin. Kaplamanın bir kısmı doğal olarak aşağıya inecektir. Kürdanı yavaşça çevirip kurumaya bırakın.

İkinci kepçeyi daldırın: daha küçük, sert bir kek topunun içine bir kürdan yerleştirin ve kaplamanın içine daldırın. Kürdan kullanarak kaplamadan çıkarın ve ilk kepçenin üzerine yerleştirin. Kaplamayı daha damlama gibi görünmeye zorlamak için başka bir temiz kürdan kullanabilirsiniz. Kürdanı yavaşça çevirip kurumaya bırakın.

Çift kepçe tatlı!

Ama şimdi onları bir sonraki seviyeye taşıyalım!

Eğlenceli ve buzlu küçük şapkalar yapmak için üstleri daldırın veya erimiş açık mavi şeker kaplamasıyla doldurulmuş bir sıkma şişesi kullanın.

Kaplama hala ıslakken üst kısımlara zımpara şekeri serpin ve kar tanesi serpintileriyle süsleyin.

Kulak manşonları için tic tacs kullanın ve bunları erimiş şeker kaplama kullanarak yapıştırın. Siyah konfeti serpme kullanarak gözler ve düğmeler için de aynısını yapın… Ve burunlar, portakal kaplamalı ayçekirdeği kullanarak.

Yenilebilir siyah mürekkepli bir kalemle kocaman bir gülümseme çizerek yüzleri bitirin. Küçük karnına sarılmak için kolları unutma.

Çok güzel kar!

Her lokmanın tadını çıkarın!

Bu Tariflere Göz Attınız Mı?